20190611 104033 Copy11 czerwca 2019 r. w gorący i słoneczny dzień w zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z przedstawicielami Agencji artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna.
 Temat ostatniej lekcji muzyki brzmiał „Witajcie w naszej bajce”. Uczniowie klas 0 – III poznały sylwetkę pisarza – Jana Brzechwy. Jan Brzechwa był autorem tekstów piosenek: „Kaczka Dziwaczka”, „Na wyspach Bergamuta”, „Witajcie w naszej bajce”, które dzieci usłyszały podczas spotkania.

Poza tym uczniowie poznali historię pewnego chłopca – Adasia Niezgódki w którego rolę wcielił się uczeń klasy 2b Filip Pszczółkowki.
Na zakończenie spotkania odbył się finał Wiedzy o muzyce, którego zwycięzcą został Gabriel Meredyk z klasy 1 b. Drugie miejsce zajął Wiktor Chodubski również z klasy 1 b. Trzecie miejsce zajął Ksawery Beniuk z klasy 3 a.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim uczniom słonecznych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia!!!