W ramach czytelnictwa nauczyciele języka polskiego zorganizowali konkurs na „Najładniejszy Dzienniczek Lektur” oraz „Najciekawszy strój z książki”. Celem konkursów było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i plastycznych. Przez 9 miesięcy uczniowie prowadzili dzienniczki, w których zapisywali informacje o przeczytanych książkach i wykonywali do nich prace. Rozstrzygnięci e nastąpiło 7 czerwca 2019 r. podczas IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam". Laureaci otrzymali dyplomy i ciekawe nagrody książkowe, które wręczyła Pani Dyrektor Joanna Wyszkowska.

Oprócz dzienniczków lektur uczniowie naszej szkoły wykonują wystawy lektur pod hasłem „Promocja lektury”. Ekspozycje prezentują bohaterów oraz elementy świata przedstawionego w nowelach, powieściach, opowiadaniach poznanych w szkole. Wystawy mają na celu zainteresowanie innych uczniów lekturą szkolną. Natomiast podczas zajęć „Spotkania z językiem polskim” tworzą prace literackie i poetyckie, recenzje przeczytanych książek lub obejrzanych filmów, przedstawień teatralnych, opisy miejsc, które odwiedzili i eksponują je na tablicy „Kącik Twórczości Uczniów” oraz w gazetce szkolnej „Ploteczki Czwóreczki”.
Prace uczniów pokazują jak dział wyobraźnia podczas czytania.
Zobaczcie sami…