Uczniowie klasy 2c Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie odwiedzili sklep Tesco w ramach wycieczki edukacyjnej programu „Od uprawy do potrawy”.

Dzieci dowiedziały się skąd pochodzą produkty, w jaki sposób wybierać te najzdrowsze oraz jak je rozpoznać na sklepowych półkach. Uczestnicy wycieczki z zaangażowaniem odpowiadali na wszystkie pytania społeczniczki - pani Klaudii Żłobeckiej. Podczas Ekspedycji Smaków  Mali Odkrywcy poznali nieznane dotąd smaki bakalii, owoców i warzyw. Nauczyli się, w jaki sposób odczytywać etykiety oraz jakich dodatków "E" unikać w zdrowym odżywianiu.

Na koniec ekspedycji każdy uczeń mógł przygotować własny deser na bazie jogurtu naturalnego wraz z zaproponowanymi dodatkami w postaci owoców i bakalii.

Dziękujemy za zaproszenie!!!