11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

  Po raz kolejny społeczność Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zaangażowała się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Jak co roku zorganizowana została zbiórka karmy dla psów przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Nadzieja” w Napierkach. Celem akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności oraz poprawa standardu pobytu psów w schronisku. Radością napawa fakt, że tak wielu uczniów wzięło udział w tej akcji i los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obcy.

Wspólnymi siłami udało nam się zebrać około 370kg karmy niezbędnej czworonożnym przyjaciołom. Najwięcej karmy, aż 53kg zebrali uczniowie klasy Ic. Na wyróżnienie zasługują przedszkolaki z grupy VI i VII oraz uczniowie z klasy Ib i VIIIb, którzy również przynieśli duże ilości karmy.

   4 marca przedstawiciele naszej placówki z opiekunem oraz delegacjami z innych szkół udali się do schroniska w celu przekazania zebranej karmy. Podczas wizyty pracownicy opiekujący się zwierzętami oprowadzili nas po terenie schroniska, w którym obecnie przebywa 270 psów. Uczniowie poznali pracę schroniska od wewnątrz, zasady dotyczące oddania zwierzęcia pod opiekę schroniska oraz procedury adopcji. Po zwiedzeniu boksów i nakarmieniu psów uczestnicy spotkali się z lekarzem weterynarii i technikiem weterynarii. Podczas spotkania uczniowie zadawali pytania dotyczące życia i zdrowia czworonogów. Była to pouczająca lekcja odpowiedzialności za zwierzęta.

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim darczyńcom za zaangażowanie i wsparcie akcji.

Joomla Template by Joomla51.com