11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

  Kolejny raz, dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie,  biblioteka -Filia nr 1 miała udostępnione pomieszczenie do przeprowadzania zajęć w czasie ferii zimowych 2019.  Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie i wolontariuszmi ( działających przy MOPS-sie ) dzieci ze Szkoły nr 4 i przedszkolaki z Przedszkola nr 2 miały zapewnione wiele atrakcyjnych imprez  :

 Teleturniej- „ Jaka to lektura”- dzieci biorące udział musiały prawidłowo odgadnąć tytuł czytanego fragmentu wiersza lub książki, podać tytuł albo autora. Były różne pytania i zagadki dotyczące lektur szkolnych.. Starsze dzieci biorące udział w teleturnieju poradziły sobie znakomicie z tym zadaniem. Na koniec wszyscy brali udział w grze planszowej rozłożonej na podłodze. Dzieci otrzymały nagrody za wykonanie zadania i aktywność. Było miło i zabawnie , dzieci zadowolone po pierwszym dniu opuszczały zajęcia z biblioteką. Nowe scenariusze bajek, baśni pisane przez uczniów Szkoły nr 4 – zabawy było co nie miara , szczególnie młodsze dzieci miały bardzo dużą wyobraźnie i bardzo szybko uporały się z zadaniem - stworzeniem wspólnej , nowej bajki. Następnie młodsze dzieci z przedszkola odgadywały zagadki o bajkach oraz odgadywały z jakiej bajki pochodzi wylosowany przez nich rekwizyt. Wszyscy przeczytali nowe, stworzone przez siebie bajki. Było bardzo wesoło , wszystkie dzieci zostały nagrodzone, bo świetnie sobie radziły z zadaniami. Na koniec była zabawa w „Chodzi lisek koło drogi” oraz „baloniku nasz malutki”Hasłem trzeciego dnia ferii na Wólce były – kalambury , kim jestem, oraz  przy-gotuj się – gry w których wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły.

 Na początku  wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursie rzut do celu. Wszyscy radzili sobie jak mogli, jedni sprytem inni byli bardzo celni i udało im się zdobyć dużo punktów. Każdy sobie świetnie radził z odgadnięciem kim jest, z kalamburami też nie było problemu. Starsze dzieci brały udział w grze kooperacyjnej Przy-gotuj się, a w tym czasie młodsze dzieci brały udział w zabawach organizowanych przez wolontariuszy działających przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie. Młodsze dzieci dostały nagrody za bardzo aktywny udział w zabawach przygotowanych na ten dzień ferii z biblioteką starsze dzieci również dostały smycze a dziewczynka, której najlepiej poszło w rzucaniu lotką do tarczy otrzymała komplet biżuterii.

 W piątek było podsumowanie ferii zimowych, rozdanie podziękowań oraz bal przebierańców. Wybierane były dzieci najładniej przebrane. Wybierano miss i mistera ferii zimowych 2019 . Nie zabrakło też różnych konkursów w których dzieci otrzymały nagrody i słodkie upominki. W drugim tygodniu ferii dzieci również odwiedzały bibliotekę. Były różne zajęcia:  zagadki oraz odgadywanie rekwizytów z bajek, gra kim jesteś, dzieci wykonywały tez kartki walentynkowe z okazji zbliżającego się święta zakochanych. Przed zimowiskami i przez całe zimowe spotkania  dzieci słuchały o zasadach bezpieczeństwa w czasie ferii. Gdzie i jak należy korzystać z zabaw na śniegu i lodowiskach ,  tak aby nie stała się żadna krzywda.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły nr 4 za miejsce do zabaw oraz dzieciom za to, że przychodziły codziennie i chętnie brały udział w przygotowanych przez nas imprezach.

Zapraszamy za rok.

Joomla Template by Joomla51.com