23 stycznia 2019 roku, tuż przed feriami w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie odbyło się spotkanie muzyczne z przedstawicielami Agencji Artystycznej  „Pozytywka” z Olsztyna pt.: „Piotruś i wilk”.

Tematem przewodnim spotkania była muzyka ilustracyjna, która naśladuje dźwięki otaczającego świata. Muzyka ta działa na wyobraźnię i słyszymy ją codziennie w bajkach, reklamach itp.

Uczniowie poznali sylwetkę jednego z najważniejszych rosyjskich kompozytorów – Sergiusza Prokofiewa, który był autorem wielu gatunków muzyki: baletowej, operowej, kameralnej, scenicznej i filmowej. To właśnie ten kompozytor był twórcą bajki symfonicznej „Piotruś i wilk”, którą widzowie klas 0- III mogli obejrzeć. Przypomnieli sobie brzmienie klarnetu i fletu poprzecznego.

Bohaterami bajki dzięki której dzieci mogły poznać muzykę ilustracyjną byli: Piotruś, dziadek, wilk, kaczuszka, wróbelek, kotek w których role jak zwykle w rewelacyjny sposób wcielili się uczniowie. Zdolni aktorzy przedstawili ciekawe przygody granych przez siebie postaci.

Tradycyjnie na koniec spotkania odbył się turniej wiedzy o muzyce, którego zwycięzcą został Radosław Żerański z grupy IX. Drugie miejsca zajęli Wiktoria Szymańska z klasy II b i Fabian Zaboroś z klasy Ic.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WSZYSTKIM UCZNIOM ZDROWYCH I BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH!!!