11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Spis treści

 

W dzisiejszych czasach na dzieci i młodzież czyha coraz więcej pokus, które niosą za sobą ogromne niebezpieczeństwo. Coraz częściej młodzi ludzie szukając ucieczki przed problemami i życiowymi wyborami sięgają po używki, nie zdając sobie sprawy jakie mogą być tego konsekwencje. 

Chcąc przestrzec uczniów naszej szkoły przed narkotykami, dopalaczami i innymi używkami w ramach Rządowego programu Bezpieczna + obejrzeliśmy spektakl profilaktyczny pt. „Punkt widzenia” pokazujące losy dwóch młodych ludzi.

 Pierwszy z nich niepełnosprawny i pasjonujący się grą w szachy, natomiast drugi - sprzedawca narkotyków, bez dalszych perspektyw na przyszłość, za to z dużym poczuciem własnej wartości. Zupełne przeciwieństwa charakterów, przyjętych systemów wartości jednak łączyła ich jedna rzecz, jeden fakt – na drodze każdego z nich stanęły narkotyki, które zawładnęły ich życiem, a można nawet powiedzieć więcej, zniszczyły je. Sytuacja, w której te osoby znalazły się pokazywała uczniom jaki wpływ na życie każdego człowieka mogą mieć używki oraz do jakich zachowań nas zmuszają. Zobaczyliśmy również jak mogą się potoczyć dalsze losy tych osób.

Artyści wcielając się w swoje role podsunęli uczniom cenne wskazówki w jaki sposób możemy pomóc osobom uzależnionym od używek i co należy robić, aby nie skończyć jak przedstawione postaci. Nasi goście dali młodzieży wyraźnie do zrozumienia, że życie każdego z nas jest jak gra w szachy: żadnego ruchu nie możemy cofnąć, ale można uczyć się na błędach nie tylko swoich, lecz także innych ludzi...

Joomla Template by Joomla51.com