11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Spis treści

Warsztaty kulinarne

   W naszej szkole odbywały się  warsztaty kulinarne  w ramach rządowego programu "Bezpieczna+" , w których uczestniczyli uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami.

    W pierwszej części zajęć nauczyciele przy bogato zastawionym w zdrowe produkty stole rozmawiali z dziećmi na temat korzyści wynikających ze spożywania warzyw i owoców. Poprzez rebusy i zagadki przybliżono wiadomości na temat witamin i innych składników  w nich występujących.     

   Wykorzystując zmysły smaku, dotyku i węchu dzieci rozpoznawały i nazywały zgromadzone owoce, w czym na pewno pomogły im wiadomości przyswojone w trakcie lekcji z naszymi gośćmi z Indonezji, Brazylii i Gruzji, Kambodży,  którzy bardzo dużo opowiadali o owocach, które rosną obok ich domów na „wyciągnięcie ręki”. A było w czym wybierać: indonezyjskie mango, banany, kaki, brazylijskie ananasy, pomarańcze, gruzińskie winogrona, kiwi, mandarynki, cytryny, nektarynki, brzoskwinie, melony….  . Uczniowie z wolontariuszami z odległych krajów i różnych kultur przygotowywali: kanapki, sałatki owocowe i  warzywne, szaszłyki  oraz słodkie przekąski..Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak w podróży po egzotycznych kuchniach świata, w którą mogliśmy się udać dzięki środkom z programu „Bezpieczna +”.

Uwieńczeniem warsztatów była wspólna degustacja przygotowanych potraw, które swoim wyglądem  zachęcały do jedzenia i były smaczniejsze niż zwykle, bo sporządzone własnoręcznie. Dzięki warsztatom kulinarnym uczniowie odkryli tajniki zdrowej kuchni  i poznali oryginalne smaki z różnych stron świata. To była niezwykła kulinarna przygoda.

Joomla Template by Joomla51.com