11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Spis treści

 Dwa tygodnie spędzone z wolontariuszami projektu Kidspeak  minęły zdecydowanie za szybko…

         W tym roku gościliśmy  Elene z Gruzji, Senga z Kambodży, Rodrigo  z Brazyli  i Thony’ego z Indonezji… Wolontariusze zżyli się z naszymi uczniami, zapoznawali ich ze swoją kulturą, krajami, opowiadali o swoich rodzinach i życiu w odległych krańcach świata. Ale KidSpeak to nie tylko prezentacje w trakcie lekcji - to rozmowy w czasie przerw i w trakcie zajęć świetlicowych, wspólne zdjęcia, zabawy  i nawiązane kontakty, które z pewnością zaowocują w przyszłości.

Dziękujemy rodzinom, które po raz kolejny przyjęły pod swój dach wolontariuszy oraz wszystkim, którzy uatrakcyjnili ich pobyt w naszej szkole.

         My także postaraliśmy się o promocję naszego miasta, kraju i okolic - pokazaliśmy naszym gościom  Mławę, Nidzicę i Olsztyn.Były wspólne  spacery, zwiedzanie, jedzenie, zabawy na trampolinach oraz wyjście z przedstawicielami klas szóstych i siódmych na kręgielnię. Klasy 4 i 5 wzięły udział w warsztatach kulinarnych, które sfinansowane zostały z programu Bezpieczna +, którego nasza szkoła jest beneficjentem.

         Nasi goście wyjechali do innych szkół, a uczniowie twierdzą, że bardzo chętnie spotkaliby się z nimi ponownie.

          KidSpeak 2017-2018 za nami, już czekamy na kolejne edycje.                                                            

Uczeń Mateusz  o projekcie:

Te dwa tygodnie były bardzo ciekawe – nie mieliśmy prac domowych, a na lekcjach zamiast nudnych zadań z gramatyki mogliśmy porozmawiać o brazylijskich piłkarzach, czy powymieniać się na indonezyjskie pieniądze.

Uczennica Oliwia o projekcie:

Lekcje ze studentami bardzo mi się podobały. Elene pokazała nam swój narodowy taniec oraz krajobrazy z Gruzji, Seng próbował nauczyć nas jedzenia pałeczkami, Thoni opowiadał nam o małpach, płaszczkach i rybach żyjących w jego kraju. Myślę, że najbardziej zapamiętamy  Brazylijczyka Rodrigo z jego nieschodzących z ust uśmiechem.

Dla wszystkich uczniów było o spotkanie nie tylko z ludźmi z odległych krajów, ale także z innymi kulturami i zwyczajami. Już tęsknimy…

Przypominamy:

Projekt KidSpeak to międzynarodowy projekt edukacyjny, którego celem jest rozwój dzieci i  młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z przedstawicielami różnych kultur i narodów. Wolontariusze prowadzą  lekcje j. angielskiego, dzięki którym  uczniowie – dzieci dowiadują  się dużo o  historii, geografii, muzyce i zwyczajach jakie panują w innych krajach.  Dla wielu naszych uczniów był to pierwszy kontakt z osobami obcojęzycznymi, który dał im możliwość przełamania bariery komunikacyjnej, pokazał jak ważna jest znajomość j. angielskiego we współczesnym świecie i stał się okazją do zmotywowania ich do dalszej pracy nad rozwijaniem umiejętności językowych.

                                                   Nauczyciele języka angielskiego

                                                                       Alicja Karwińska

                                                                       Rafał Karczmarczyk

                                                                       Izabela Fabisiak

                                                                       Beata Hyndle – Krokowska

       

Zapraszamy również do obejrzenia innych zdjęć na naszym szkolnym FB…

 

Joomla Template by Joomla51.com