11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Spis treści

Święta Bożego Narodzenia to moment magiczny, pełen spokoju i ciepła rodzinnego domu. W dniu 21 grudnia podczas jasełek przenieśliśmy się w magiczny czas Narodzin Pańskich. Tym razem biblijne wydarzenia sprzed ponad 2000 lat odtworzyli rodzice i nauczyciele naszej placówki. Dzięki przygotowanej inscenizacji po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc.

I tym razem poszukiwania okazały się bezowocne. Utrudzeni podróżni otrzymali pomoc od ludzi bezdomnych koczujących na dworcu kolejowym. Podzielili się z Marią i Józefem ostatnim kawałkiem chleba i kartonem do spania. To symboliczne przedstawienie przypomniało nam, że Chrystus urodził się w żłóbku betlejemskim jako ubogi bezdomny człowiek, ale jednocześnie Syn Boży. 

Jasełka w wykonaniu nauczycieli i rodziców były czasem refleksji i zadumy. Przypomniały, że należy pamiętać o bliźnich potrzebujących naszej pomocy i wsparcia. Te niezwykłe jasełka w wykonaniu dorosłych na długo pozostaną w naszych sercach i pamięci. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Śpiew kolęd uświadomił nam, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Po zakończonym spektaklu głos zabrała Pani Dyrektor Joanna Wyszkowska, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. 
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Joomla Template by Joomla51.com