''Kto Ty jesteś - Polak Mały''

„Kto Ty jesteś- Polak Mały”- innowacja pedagogiczna w MPS nr 2 w Mławie.

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu (...) Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jako taka, jest też wielkim obowiązkiem. Jan Paweł II „Pamięć i tożsamość”.

W Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Mławie, przez cały rok szkolny 2020/2021 realizowana jest innowacja pedagogiczna, skierowana do dzieci  z gr. III oraz V.  Celem innowacji jest min.: wprowadzanie dzieci w świat polskich tradycji, rozbudzanie uczucia miłości i przywiązania do ziemi ojczystej, kształtowanie postawy szacunku do kultury i tradycji polskiej, symboliki narodowej, postaci wielkich Polaków, świąt państwowych i rocznic, kształtowanie odpowiedniego zachowania w czasie uroczystości przedszkolnych, państwowych, rozwijanie poczucia własnej tożsamości narodowej, a także promocja aktywnej postawy obywatelskiej. Podczas zajęć dzieci wzbogacają wiedzę na temat naszego miasta oraz regionu, Ojczyzny, zapoznały się z symbolami narodowymi, zapoznały się z kulturą i tradycjami naszego kraju, tańcami, potrawami i strojami regionalnymi. Przedszkolaki poszerzały również wiedzę na temat świąt państwowych i wiedzą co to znaczy być „patriotą”. Aby podsumować wiedzę przedszkolaków, został zorganizowany quiz wiedzy o polskich legendach, który przyniósł dzieciom wiele zabawy i radości. W trakcie podejmowanych działań angażowałyśmy nie tylko dzieci, ale  także rodziców, którzy w różny sposób wspierali nasze działania. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków.

Data dodania: 2021-05-09 18:12:34
Data edycji: 2021-05-09 18:29:25