Zaczarowana Zagroda

Uczniowie klasy 1b omawiali lekturę "Zaczarowana Zagroda" A. i Cz. Centkiewiczów. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem pracowali w Lekturniku. Pierwszoklasiści z zainteresowaniem oglądali filmy edukacyjne o ich życiu poznali charakterystykę pingwinów, miejsce ich życia. Uczniowie uważne wysłuchali opowiadania o małej chmurce w krainie śniegu. Dowiedzieli się jak powstaje i czym jest efekt cieplarniany. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się film o pękaniu lodowców.

Dużo rozmawialiśmy o ekologii. Utrwalaliśmy zasady segregacji śmieci oraz przypomnieliśmy sobie czym jest recykling. Uczniowie indywidualnie wykonali ekologicznego bałwanka. Bałwanki były wspaniałe, kreatywne i kolorowe. Zorganizowaliśmy zimowy kącik, w którym była wystawka na temat omawianej lektury. Kącik przyozdobiły pingwinki wykonane z odpadów, które stały w „zaczarowanej” zagrodzie. Ponadto pingwinki Adeli odwiedziły dzieci nie tylko na zaśnieżonych podwórkach, a wszystko to dzięki rozszerzonej rzeczywistości.

Data dodania: 2021-03-28 19:29:14
Data edycji: 2021-04-18 18:20:10