„Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka”

W tegorocznej edycji „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka” na rok szkolny 2020/2021 czwórka uczniów naszej szkoły dołączyła do grona nagrodzonych.

Stypendystkami marszałka zostali  Aleksandra Ogrodzińska, Antonina Chylińska, Zuzanna Karczmarczyk i Zuzanna Pazderska. Są to  pracowici, uzdolnieni uczniowie ze świetnymi wynikami w nauce.

Jedna z   uczennic klasy ósmej Aleksandra Ogrodzińska, już po raz drugi otrzymała stypendium z rąk marszałka Adama Struzika.  Ola w tym roku  swoje pasje doskonali  w obrębie dwóch przedmiotów: matematyki i  języka angielskiego. Zrealizuje projekt planu i kosztorysu  wycieczki do Londynu oraz niezbędny dla turysty słownik zwrotów polsko-angielskich, multimedialny przewodnik po Londynie oraz ulotkę informacyjną w języku polskim i angielskim.

Antonina Chylińska będzie rozszerzała   swoje zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi  z  fizyki, chemii i biologii.  Tosia planuje dalszą edukację na określonych kierunkach.

– Mój projekt polega na  badaniu wpływu pandemii COVID-19 na budżet domowy w którym będę   rozwijała kompetencje matematyczne i informatyczne  - Swoją pracę podsumuję poprzez prezentację multimedialną  na forum szkoły – mówi o swoich zamierzeniach Zuzanna Karczmarczyk.

Zuzanna Pazderska w swoim projekcie  pisanym w języku angielskim,  porówna jak  wyglądały kiedyś prawa kobiet a  jak wyglądają teraz. Pokaże jaką bitwę musiały przeżyć kobiety aby dostać to co się im należy.

Stypendium marszałka ma charakter naukowy. Uczniowie przeznaczą je  na rozwijanie swoich uzdolnień w zakresie szkolnych przedmiotów rozwijających ich kompetencje kluczowe.

Gratulujemy  otrzymanego stypendium i życzymy kolejnych sukcesów.

Data dodania: 2021-04-06 08:20:33
Data edycji: 2021-04-18 21:39:16