11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

  19 grudnia 2012 roku przedszkolaki z grup VI, VII i VIII wystąpiły w Jasełkach, do których przygotowywały się od połowy listopada. Starszaki zaprezentowały swoje talenty aktorskie, wcielając się w postacie Maryi, Józefa, aniołków, Trzech Króli, pasterzy, zwierzątek. Dzieci z ogromnym przejęciem i poświęceniem przedstawiły sceny z narodzin małego Pana Jezusa, wprowadzając zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Nie zabrakło też oczywiście kolęd, które zaśpiewali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 należący do scholi.

  W czwartek 13 grudnia uczniowie kl. I – VI zebrali się w sali gimnastycznej, aby porozmawiać o ważnych sprawach – prawach dzieci i ich potrzebach. Przypomnieliśmy sobie postać Janusz Korczaka: z zawodu lekarza, z powołania wychowawcę i pedagoga, autora wielu książek dla dzieci i dorosłych. Całe życie Janusza Korczaka – patrona roku 2012 – wypełniała walka o dobro i ochronę praw dziecka. Idei „służeniu dziecku i jego sprawie" był wierny do tragicznej śmierci z wychowankami w hitlerowskim obozie zagłady w 1942r. Jego myśli w większości zostały zrealizowane w Konwencji Praw Dziecka.

14 listopada na naszej hali sportowej odbył się finał powiatu w halową piłkę nożną. Stawiło się pieć drużyn, które wcześniej wywalczyły awans w swoich grupach eliminacyjnych, czyli SP1 Mława, SP6 Mława, SP7 Mława, SP Zawady i SP4 Mława. Nasi zawodnicy rozegrali znakomite zawody, nie zdobywając kompletu punktów tylko w jednym starciu. Batalia z "jedynką" zakończyła się bezbramkowym remisem. Natomiast w pozostałych spotkaniach nie mieliśmy żadnych problemów z rozmontowaniem obrony konkurentów i zdobyciem tytułu Mistrza Powiatu. Wyniki naszej drużyny: z SP6 Mława 5:0, z SP1 Mława 0:0, z SP Zawady 12:0, z SP7 Mława 3:1. Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobyli D.Benecki i M. Benecki po 7 oraz R. Zmudczyński 5. Pozostały skład zespołu to: K. Mielczarski, P.Czymerski, D.Próchniak, K.Kacprzak, A. Chrzanowski, Ł. Zakrzewski i S. Bartosiewicz.

„ Aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe, jak ten jeden ..........."

Pełne ręce roboty miał w ostatnim czasie nasz szkolny samorząd: zorganizował andrzejki z harcerkami, szkolne mikołajki, a 12 grudnia uczniowie w strojach „mikołajkowych" odwiedzili kombatantów w MDK w Mławie. Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane kartki i złożyły życzenia świąteczno – noworoczne. Dziewczęta zaśpiewały kolędy. Takie spotkania z zasłużonymi osobami w naszym mieście są stałą tradycją „czwórki". Uczniowie zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami...... i czekoladkami.

 

  6 grudnia, zgodnie z tradycją, w naszej szkole wszystkich uczniów odwiedził Mikołaj. Uczniowie przedszkola oraz klas 1-6 obdarowani zostali słodkimi upominkami.

   W dniu 30 listopada 2012r, 14 uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 wzięło udział w uroczystym zakończeniu IX edycji konkursu pt. "EkoObrazy"; "Las w Obiektywie", które odbyło się w Szkółce Leśnej w Krajewie.

Podopieczni p. Larysy Sieńskiej i p. Rafała Karczmarczyka zajęli odpowiednio:

Patryk Wojciechowski i Dominik Kaźmierczak - I miejsce ex aequo

Monika Majran - II miejsce

Ponieważ konkurs trwał od kwietnia do października 2012 roku, wśród laureatów znalazły się absolwentki naszej placówki:

Julia Bartnicka - I miejsce

Natalia Górniak - II miejsce

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie.

29 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas 1-3 oraz 4-6. Uczniowie w klasach wraz z wychowawcami bawili się przy tradycyjnych andrzejkowych wróżbach, na sali gimnastycznej zaś entuzjaści tańca mogli bawić się przy muzyce ulubionych współczesnych wykonawców.

 

Joomla Template by Joomla51.com