11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

  Nasza szkoła jest jedną z 30 szkół z województwa mazowieckiego, które biorą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. Jest to program edukacji ekologicznej realizowany przez szkoły z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Pierwsza edycja skierowana była do 50 bibliotek z całej Polski.

  24 lutego, tuż po feriach zimowych do Zespołu Placówek Oświatowych   nr 2 w Mławie z kolejną, wyjątkową lekcją muzyki przybyli przedstawiciele Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. Temat lekcji brzmiał: „Muzyka mistrzów”.

   Uczniowie ZPO nr 2 w Mławie dzięki  świetnej grze aktorskiej swoich rówieśników  poznali sylwetki  największych, światowych kompozytorów  - Jana Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz mieli możliwość wysłuchania ich najsłynniejszych utworów muzycznych. 

 W dniu 7.02.2020 r. uczniowie klas VII oraz VIII Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie udali się do Teatru Kamienica w Warszawie aby obejrzeć bardzo emocjonujący spektakl pt „Wszechmocni w sieci”. Sztuka porusza bardzo aktualny problem cyberprzemocy oraz pokazuje konsekwencje, o których należy mówić głośno.  Spektakl skłania do refleksji i zadania sobie wielu, często niewygodnych pytań.

 W czwartek 6 stycznia uczniowie klasy IV a zaprosili całą społeczność uczniowską, nauczycieli i pracowników obsługi szkoły na apel ,,Bezpieczne ferie”. Przypomnieli wszystkim zasady zachowania się podczas wypoczynku zimowego w wierszach i prezentacji multimedialnej a chór szkolny prowadzony przez p. Anetę Stanios zaśpiewał piękne piosenki o zimie, za którą w tym roku trochę tęsknimy.

   Dzieci z naszej placówki już od kilku lat biorą udział w akcji „Pomagamy zwierzętom w Schronisku”. Pomagają w ten sposób podopiecznym Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt – Nadzieja w Napierkach.

W tym roku klasy 2b, 3c i 4a zawiozły autokarem zebrane przez wszystkich uczniów klas 1-3 i kl.4a dary dla zwierzaków. Udało się zebrać około 200 kg suchej karmy,  puszek i innych smakołyków.  Po wręczeniu podarunków dzieci zwiedziły także teren należący do placówki, poznały zasady jej funkcjonowania, oglądały zwierzęta oraz wysłuchały od  wolontariuszki p. Katarzyny Ch. wzruszających opowieści o losach piesków, które tam trafiły.

   Tuż przed feriami zimowymi w SP4 odbył się apel, przygotowany przez młodzież pod kierunkiem pań: Larysy Sieńskiej, Anety Stanios, Krystyny Weselak, o prawach dziecka, człowieka.  Chociaż w Polsce Konwencja o Prawach Dziecka obowiązuje od 1991 roku, prawa dzieci nie są jeszcze wszystkim znane. Uczniowie klasy 8a wraz z dziećmi ze świetlicy szkolnej przygotowali scenki rodzajowe oraz krótki opis danego prawa. Uczniowie dowiedzieli się także, gdzie mogą szukać pomocy.

    Miesiąc styczeń to czas rozgrywek w piłkę koszykową. Od tego roku wprowadzona została nowa formuła grania 3x3 na jeden kosz. Po raz pierwszy w historii w tej dyscyplinie sportu wzięli udział nasi chłopcy z klas VII - VIII, którzy zajęli II miejsce.

   W drużynie wystąpili: Olszewski Igor, Endrzejczyk Bartłomiej, Rychcik Miłosz, Kuciński Adrian, Karpiński Kacper i Ciesielski Damian.

   W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych dnia 5 lutego 2020 r. w SP4 w Mławie odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów kl.I-III na temat "Bezpieczne ferie". Spotkanie prowadził Pan A. Wrzeszczynski emerytowany podinspektor, Naczelnik Wydzialu Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Podczas pogadanki połączonej z prezentacją multimedialną Pan Wrzeszczyński omówił z uczniami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu.

Joomla Template by Joomla51.com