11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

  

    Dyrekcja szkoły wraz z Radą Rodziców ma zaszczyt zaprosić społeczność szkolną, rodziców i nauczycieli na zabawę karnawałową, która odbędzie się 19 stycznia 2013 roku w godzinach od 16.00 do 20.00.

Bardzo prosimy o punktualne przybycie do sali gimnastycznej na piętrze.

11 grudnia szkolna grupa teatralna "Teatr Wólka" wzięła udział w konkursie Małych Form Teatralnych pod hasłem „ W blasku odblasku". Tematem były zasady bezpieczeństwa ruchu pieszych, jakie uczniowie poznają podczas zajęć jako uczestnicy ruchu drogowego. „ Uczniowie przygotowali autorski scenariusz teatralny pt.: „Akcja i reakcja", w którym opowiedzieli o najważniejszych zasadach uczestnictwa w ruchu drogowym.

  Turniej zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Mławie, Starostwo Powiatowe w Mławie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie oraz Urząd Marszałkowski, odbył się w środę 12 grudnia w Mławskiej Hali Sportowej.

Rywalizowało 36 drużyn w kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja - dziewczęta i chłopcy. Zawodnicy musieli zmierzyć się z trudnym torem przeszkód oraz testem wiedzy, złożonym z 18 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Uczniowie naszej placówki brali udział w turnieju „Bezpieczna szkoła", zrealizowanym w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej". W czasie trwania mławskiej akcji „Świece przykładem" zrealizowano pięć konkursów związanych z programem, ocenianych oddzielnie, które w klasyfikacji generalnej wyłoniły zwycięzcę.

  19 grudnia 2012 roku przedszkolaki z grup VI, VII i VIII wystąpiły w Jasełkach, do których przygotowywały się od połowy listopada. Starszaki zaprezentowały swoje talenty aktorskie, wcielając się w postacie Maryi, Józefa, aniołków, Trzech Króli, pasterzy, zwierzątek. Dzieci z ogromnym przejęciem i poświęceniem przedstawiły sceny z narodzin małego Pana Jezusa, wprowadzając zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Nie zabrakło też oczywiście kolęd, które zaśpiewali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 należący do scholi.

  W czwartek 13 grudnia uczniowie kl. I – VI zebrali się w sali gimnastycznej, aby porozmawiać o ważnych sprawach – prawach dzieci i ich potrzebach. Przypomnieliśmy sobie postać Janusz Korczaka: z zawodu lekarza, z powołania wychowawcę i pedagoga, autora wielu książek dla dzieci i dorosłych. Całe życie Janusza Korczaka – patrona roku 2012 – wypełniała walka o dobro i ochronę praw dziecka. Idei „służeniu dziecku i jego sprawie" był wierny do tragicznej śmierci z wychowankami w hitlerowskim obozie zagłady w 1942r. Jego myśli w większości zostały zrealizowane w Konwencji Praw Dziecka.

14 listopada na naszej hali sportowej odbył się finał powiatu w halową piłkę nożną. Stawiło się pieć drużyn, które wcześniej wywalczyły awans w swoich grupach eliminacyjnych, czyli SP1 Mława, SP6 Mława, SP7 Mława, SP Zawady i SP4 Mława. Nasi zawodnicy rozegrali znakomite zawody, nie zdobywając kompletu punktów tylko w jednym starciu. Batalia z "jedynką" zakończyła się bezbramkowym remisem. Natomiast w pozostałych spotkaniach nie mieliśmy żadnych problemów z rozmontowaniem obrony konkurentów i zdobyciem tytułu Mistrza Powiatu. Wyniki naszej drużyny: z SP6 Mława 5:0, z SP1 Mława 0:0, z SP Zawady 12:0, z SP7 Mława 3:1. Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobyli D.Benecki i M. Benecki po 7 oraz R. Zmudczyński 5. Pozostały skład zespołu to: K. Mielczarski, P.Czymerski, D.Próchniak, K.Kacprzak, A. Chrzanowski, Ł. Zakrzewski i S. Bartosiewicz.

Joomla Template by Joomla51.com