11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

11 maja odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego „Euro 2012" organizowanego przez nauczycieli Gimnazjum nr 1w Mławie.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się:

Alicja Szerszyńska ( I miejsce -opiekun p.D. Bartosiewicz)

Rut Tokarska (II miejsce –opiekun p. A. Szerszyńska)

Zuzanna Piotrkowska (III miejsce - opiekun p.D. Bartosiewicz)

    Biblioteka ogłosiła konkurs pt. „Najpiękniejsza zakładka do książki". Na owy konkurs wpłynęło 30 prac wykonanych przeróżnymi technikami i z wielką wyobraźnią. Powołana komisja w składzie: Hanna Kanigowska – przewodnicząca komisji, Rut Tokarska, Izabela Rzepkowska, Milena Machaj, Aleksandra Sztybor dokonała oceny zakładek, zwracając szczególną uwagę na ich poziom artystyczny, pomysłowość w doborze technik oraz wykonania.

 

  W marcu w naszej bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. Były to zajęcia wprowadzające małych czytelników w świat książek. Krótkie zagadki o bohaterach książek, na temat zasad poszanowania książek cieszyły się powodzeniem u maluchów. Po przedstawieniu uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystej przysiędze.

   26 kwietnia w naszej placówce odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja .

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego klasy: III a i V c przedstawiły montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Dobrze, że jesteś Ojczyzno". Składał się on z wierszy, scenek i patriotycznych pieśni takich jak: „Polskie kwiaty", „Majowa jutrzenka", „Polonez 3 Maja". Na zakończenie części artystycznej wszyscy uczniowie w szkole śpiewali refren piosenki „Kocham Cię Polsko".

  Dnia 17 kwietnia 2012 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Kościół moim domem", w którym wzięły udział dzieci 6-letnie, dzieci z klas I-III i IV-VI z mławskich szkół.

   Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów pozytywnego wizerunku rodziny, kościoła oraz siebie samych.

  Wszystkie dostarczone prace prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, były wykonane różnymi technikami plastycznymi, niektóre wymagały dużego nakładu pracy własnej uczniów.

      W dniu 26 kwietnia (czwartek) w gabinecie pedagoga szkolnego w godzinach 10.30 – 14.30 konsultacji dla nauczycieli i rodziców udzielać będzie psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

               Serdecznie zapraszamy.

     W dniu 23 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 4 jako pierwsza placówka w Mławie zorganizowała debatę młodzieżową, której patronują Oranżerie Naukowe. Idea debaty zrzesza młodych ludzi dostrzegających i rozumiejących problemy współczesnego świata, jego pokusy i zagrożenia będące konsekwencją postępu w dziedzinach technologii, psychologii i socjologii. Pomysł Oranżerii Naukowych zrodził się podczas spotkań środowiska naukowego polskich uczelni wyższych, zrzeszonego w organizacji zwanej Kawiarniami Naukowymi, odbywającymi się regularnie w Warszawie. Oranżeria Naukowa jest młodzieżową wersją takiej kawiarni.

   Zakończył się Międzyszkolny Konkurs Literacki o tematyce związanej z Rokiem Janusza Korczaka pt. „W państwie króla Maciusia I", zorganizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie.

Joomla Template by Joomla51.com