1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

  Z okazji Światowego Dnia Poezji (21 marca 2019 r.) w bibliotece zorganizowano „spotkanie z poezją”. Tym razem gościem spotkania była Pani Ewa Przybysz, mławska poetka oraz Maria Świtoń – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie.

Już od trzech lat w Filii nr 1 odbywają się takie spotkania, aby uwrażliwić uczniów na piękno i kulturę słowa, tworzenie i nauczanie o poezji oraz promować czytanie.

  20 marca na obiektach MOSiR w Mławie odbył się finał powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Pogoda tym razem dopisała, więc i liczba startujących była rekordowa. Na starcie nie zabrakło również i naszych reprezentantów, zarówno chłopców i dziewcząt. Każdy z zawodników startował w swojej kategorii wiekowej i na określonym dystansie. Najmłodsi musieli przebiec dystans 600 metrów, najstarsi 1500 metrów. 
 
 
 
 

    Za górami, za lasami, w ogromnym zamczysku mieszkał potężny czarnoksiężnik Hałas… Tak 19 marca 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie rozpoczęła się lekcja muzyki prowadzona przez przedstawicieli Agencji artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. Temat lekcji brzmiał: Czarodziejskie skrzypce.

         Uczniowie klas 0 – III zostali przeniesieni do bardzo głośnego i hałaśliwego królestwa, którym władał czarnoksiężnik Halas.

     Po bardzo udanych eliminacjach naszych piłkarzy ręcznych przyszedł czas na finały.
   Starsza drużyna z klas VIII udała się 12 marca na Mławską Halę Sportową, by tam rozegrać swój turniej. Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły: SP 4, SP 3, SP Wiśniewo i SP Szydłowo. W pierwszym meczu chłopcy przegrali 15:2 z SP Wiśniewo, w drugim wygrali 14:2 z SP Szydłowo i w ostatnim musieli uznać wyższość rywali z SP 3 14:11. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce. Warto dodać, że nasi zawodnicy są o rok młodsi ponieważ pozostałe szkoły mogły skorzystać z uczniów z 3 klasy gimnazjum.
 
 
 
   W piątek 15 marca klasę 2b odwiedził tata jednego z uczniów, pan Paweł Szulc, który jest strażakiem w Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Poprowadził bardzo ciekawe zajęcia, opowiedział o specyfice pracy strażaka i straży pożarnej. Uczniowie byli bardzo zainteresowani, zadowoleni i pełni zapału do zadawania pytań.  
 
 
 
 
 
 

  W piątkowy poranek, 8 marca 2019 r., by uczcić Dzień Kobiet, przed społecznością Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie, w programie artystycznym pod hasłem:

,, Z kobietami wielka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da”

wystąpili chłopcy klas 4 a, b i d. Wyjątkowa okazja spowodowała, że w programie artystycznym wystąpiła też para taneczna: Staś i Natalia Piłkowscy,  którzy  brawurowo zatańczyli tango i sambę.

 

 

   Marzec to czas rozgrywek w piłkę ręczną. Ta dyscyplina sportu cieszy się u nas w szkole dużym zainteresowaniem, więc w zmaganiach nie mogło zabraknąć naszych drużyn.
 W poniedziałek chłopcy z klas VIII udali się do Wieczfni Kościelnej, by rozegrać swoją grupę eliminacyjną. W pierwszym meczu pokonali Turzę Małą 10:1, w drugim 8:0 gospodarzy turnieju i w ostatnim 7:4 Szydłowo. Po tych trzech zwycięstwach pewnie awansowali do finału.
 
 
 

  Do konkursu "SUPERGŁOWA 2018" przystąpiło 30 uczniów naszej szkoły. W konkursie trzeba było wykazać  się wiedzą  z różnych przedmiotów szkolnych  i dziedzin życia. Po serii 35 pytań wyłoniono laureata. Został nim uczeń klasy VIII a Bartosz Krajewski. Ten zaszczytny tytuł przejął od ubiegłorocznego laureata, którym był Szymon Lempek z klasy VIIa.

 

 

 

Joomla Template by Joomla51.com