1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   Pierwszy dzień wiosny uczniowie naszej szkoły obchodzili w atmosferze radosnej zabawy. Tego dnia każdy chętny do udziału w zabawie przebrał się w śmieszny strój lub piżamę, korytarze szkoły wypełniły się kolorowymi postaciami zwierząt i bajkowych postaci. Tradycją jest odbywający się tego dnia szkolny koncert talentów organizowany przez Samorząd Uczniowski. 

   Od marca nasza szkoła ponownie przystąpiła do Programu Insta.Ling dla Szkół, to już XII Edycja Programu.

  Insta.Ling jest to aplikacja do szybkiej i skutecznej nauki słówek z języka niemieckiego i angielskiego, umożliwiająca rodzicom i nauczycielom wgląd w postępy ucznia. Aplikacja jest dostępna on-line za pomocą przeglądarki internetowej. Zadaniem ucznia jest systematyczne logowanie się do Insta.Ling za pomocą loginu i hasła przekazanego przez nauczyciela i wykonanie powtórki około 20 słówek, co średnio zajmuje od 2 do 8 minut. Po każdej wykonanej sesji uczeń otrzymuje raport  z systematyczności i postępów pracy.

W ramach programu "Polubić czytanie" biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na najładniejszy dzienniczek lektur.  Na konkurs wpłynęły prace z klas I a i III a. Jury złożone z nauczycieli bibliotekarzy, członków aktywu bibliotecznego oraz nauczycieli pod przewodnictwem pani wicedyrektor Krystyny Weselak przyznało:

I miejsce   - Mikołaj Żwir  kl. I a

II miejsce - Aleksandra Ciesielska  kl. I a, Kacper Libera kl. I a

III miejsce - Jakub Kowalski kl. Ia , Jakub Mostek kl.I a

Wyróżnienia - Ksawery Bieniuk kl. IIIa, Zuzanna Wrotna kl.IIIa, Żaneta Brzezińska kl.III a

   20 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Mławie został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs ,,My też mamy talent”. Uczestnicy V edycji zaprezentowali swoje artystyczne talenty. W gronie najlepszych znaleźli się wokaliści, tancerze, grupy teatralne, ale również utalentowani recytatorzy. Naszą placówkę dzielnie reprezentowała młoda pianistka Alicja Włodarska  z klasy Vb. Utwór, który zaprezentowała to Holidays In Paris W. Gillock’a.

         Występ był piękny i wzruszający. Życzymy cierpliwości i wytrwałości oraz dalszych sukcesów.

  Z okazji Światowego Dnia Poezji (21 marca 2019 r.) w bibliotece zorganizowano „spotkanie z poezją”. Tym razem gościem spotkania była Pani Ewa Przybysz, mławska poetka oraz Maria Świtoń – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie.

Już od trzech lat w Filii nr 1 odbywają się takie spotkania, aby uwrażliwić uczniów na piękno i kulturę słowa, tworzenie i nauczanie o poezji oraz promować czytanie.

  20 marca na obiektach MOSiR w Mławie odbył się finał powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Pogoda tym razem dopisała, więc i liczba startujących była rekordowa. Na starcie nie zabrakło również i naszych reprezentantów, zarówno chłopców i dziewcząt. Każdy z zawodników startował w swojej kategorii wiekowej i na określonym dystansie. Najmłodsi musieli przebiec dystans 600 metrów, najstarsi 1500 metrów. 
 
 
 
 

    Za górami, za lasami, w ogromnym zamczysku mieszkał potężny czarnoksiężnik Hałas… Tak 19 marca 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie rozpoczęła się lekcja muzyki prowadzona przez przedstawicieli Agencji artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. Temat lekcji brzmiał: Czarodziejskie skrzypce.

         Uczniowie klas 0 – III zostali przeniesieni do bardzo głośnego i hałaśliwego królestwa, którym władał czarnoksiężnik Halas.

     Po bardzo udanych eliminacjach naszych piłkarzy ręcznych przyszedł czas na finały.
   Starsza drużyna z klas VIII udała się 12 marca na Mławską Halę Sportową, by tam rozegrać swój turniej. Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły: SP 4, SP 3, SP Wiśniewo i SP Szydłowo. W pierwszym meczu chłopcy przegrali 15:2 z SP Wiśniewo, w drugim wygrali 14:2 z SP Szydłowo i w ostatnim musieli uznać wyższość rywali z SP 3 14:11. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce. Warto dodać, że nasi zawodnicy są o rok młodsi ponieważ pozostałe szkoły mogły skorzystać z uczniów z 3 klasy gimnazjum.
 
 
 
Joomla Template by Joomla51.com