1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   W piątek, 29 marca w Szkole Podstawowej nr 6 odbyła się uroczystość podsumowania Powiatowego Konkursu Plastyczno – Literackiego “Ponad Barierami”. Naszą placówkę godnie reprezentowały trzy uczennice Lena Dobrzyńska i Aleksandra Siemianowska z grupy “O” oraz Alicja Siemianowska z IV klasy. 

Dnia 28 marca 2019 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie został  podsumowany Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Ja, moja rodzina, moje miasto”, w którym brali udział uczniowie i przedszkolaki z mławskich szkół  i przedszkoli.

   Celem konkursu było promowanie najbliższego środowiska i naszego miasta. Uczestnicy zaprezentowali swoje prace, które można było podziwiać na wystawie. Prace były bardzo pomysłowe, wykonywane różnymi technikami. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie i zostali zaproszenie jako laureaci po odbiór nagród.

   W czwartek 28 marca w Ciechanowie na obiektach MOSiR odbył się finał rejonu w indywidualnych biegach przełajowych. Udział w tych zawodach mogli wziąć ci zawodnicy, którzy uzyskali awans w zawodach powiatowych. Takich osób nie zabrakło oczywiście i z naszej szkoły. Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach: najmłodsi na 600 metrów, klasy V-VI na 1000 metrów, a klasy VII - VIII na 1500 metrów.

   Pierwszy dzień wiosny uczniowie naszej szkoły obchodzili w atmosferze radosnej zabawy. Tego dnia każdy chętny do udziału w zabawie przebrał się w śmieszny strój lub piżamę, korytarze szkoły wypełniły się kolorowymi postaciami zwierząt i bajkowych postaci. Tradycją jest odbywający się tego dnia szkolny koncert talentów organizowany przez Samorząd Uczniowski. 

   Od marca nasza szkoła ponownie przystąpiła do Programu Insta.Ling dla Szkół, to już XII Edycja Programu.

  Insta.Ling jest to aplikacja do szybkiej i skutecznej nauki słówek z języka niemieckiego i angielskiego, umożliwiająca rodzicom i nauczycielom wgląd w postępy ucznia. Aplikacja jest dostępna on-line za pomocą przeglądarki internetowej. Zadaniem ucznia jest systematyczne logowanie się do Insta.Ling za pomocą loginu i hasła przekazanego przez nauczyciela i wykonanie powtórki około 20 słówek, co średnio zajmuje od 2 do 8 minut. Po każdej wykonanej sesji uczeń otrzymuje raport  z systematyczności i postępów pracy.

W ramach programu "Polubić czytanie" biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na najładniejszy dzienniczek lektur.  Na konkurs wpłynęły prace z klas I a i III a. Jury złożone z nauczycieli bibliotekarzy, członków aktywu bibliotecznego oraz nauczycieli pod przewodnictwem pani wicedyrektor Krystyny Weselak przyznało:

I miejsce   - Mikołaj Żwir  kl. I a

II miejsce - Aleksandra Ciesielska  kl. I a, Kacper Libera kl. I a

III miejsce - Jakub Kowalski kl. Ia , Jakub Mostek kl.I a

Wyróżnienia - Ksawery Bieniuk kl. IIIa, Zuzanna Wrotna kl.IIIa, Żaneta Brzezińska kl.III a

   20 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Mławie został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs ,,My też mamy talent”. Uczestnicy V edycji zaprezentowali swoje artystyczne talenty. W gronie najlepszych znaleźli się wokaliści, tancerze, grupy teatralne, ale również utalentowani recytatorzy. Naszą placówkę dzielnie reprezentowała młoda pianistka Alicja Włodarska  z klasy Vb. Utwór, który zaprezentowała to Holidays In Paris W. Gillock’a.

         Występ był piękny i wzruszający. Życzymy cierpliwości i wytrwałości oraz dalszych sukcesów.

Joomla Template by Joomla51.com