1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   Pierwszy dzień marca był bardzo pomyślny dla naszych piłkarek ręcznych. Dziewczęta bardzo lubią tą dyscyplinę sportu i finał powiatu rozstrzygnęły na swoją korzyść. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły : SP 4, SP 7, SP 3,SP Wiśniewo.
Rozgrywki przeprowadzono systemem "każdy z każdym". W pierwszym meczu nasze dziewczęta wygrały z SP Wiśniewem 6:5. W drugim spotkaniu dość łatwo pokonały SP3 16:0. Kolejne spotkanie z SP7 było decydującym. Po bardzo zaciętym i emocjonującym widowisku, dając z siebie 100% zaangażowania i sportowej walki, nasze dziewczęta zwyciężyły, a tym samym z kompletem punktów zostały mistrzyniami powiatu.Teraz czekamy na rozgrywki rejonowe, które odbędą się w Winnicy.

   W minionym tygodniu Pani od polskiego zaproponowała przynieść klasom VI a i VI c różne materiały na następną lekcję. Należały do nich m.in.: balony, kolorowe kartki, kredki, plastelina oraz inne materiały, które mieliśmy zabrać według własnego uznania. Wyjaśniła nam, że będziemy wykonywali planetę Małego Księcia wraz z reklamą biura podróży, która zachęcałaby do odwiedzenia tej asteroidy. Następnie nauczycielka sprawiedliwie podzieliła uczniów na trzy grupy. 

 

 

 

    W środę 20 lutego w bibliotece szkolnej gościła mławska poetka pani Helena Grącka, autorka m. in. zbioru wierszy pt. „Polskie serce”, współautorka tomiku poetyckiego „Mława nas pozna” oraz książki „Fakty z aktywnego życia seniora…”. Pani Helena spotkała się z uczniami klas ósmych. W czasie spotkania poetka zaprezentowała swoją twórczość i zainteresowania.

 

 

 

 

Rwanda (Ruanda)  to państwo środkowo-wschodniej Afryki, wielkości województwa lubelskiego. Większość terenu pokrywają wzgórza i pagórki.  Na zachodzie Rwandy znajduje się piękne jezioro Kivu, a także wulkaniczne góry Virunga. Językami urzędowymi są: rwanda, angielski i francuski. Stolicą państwa jest Kigali.O tym niezwykłym kraju opowiadał naszym uczniom Emmanuel Hakizimana, rodowity Rwandyjczyk od 8 lat przebywający w Polsce.

 

 

 

  Życie dzikich zwierząt uzależnione jest od pożywienia, jakiego dostarcza im przyroda. Rytm ich życia podporządkowany jest porom roku. Zima jest dla nich najtrudniejsza. Ptaki, które pozostały z nami w okresie zimowym żywią się nasionami i owocami roślin, jednak obfite opady śniegu utrudniają im dostęp do pożywienia.

Joomla Template by Joomla51.com