11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   Klasa III a z wychowawcą panią Dorotą Kowalewską z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu "Piękna nasza Polska cała" wzięła udział w pieczeniu świątecznych pierników. Do tego zadania uczniowie zaprosili też rodziców. W dniu 11 grudnia dzieci pojechały do szkoły gastronomicznej. Pracuje tam mama Kingi, która zaprosiła nas na te świąteczne piernikowe warsztaty. Radości i uciechy było mnóstwo. Każde dziecko nauczyło się jak krok po kroku wykonać pierniki.

  12 grudnia 2019 r. w siedzibie głównej Cedrob w Ujazdówku tradycyjne w grudniu odbył się finał konkursu „Choinka w szkole”, w którym Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie , co roku bierze udział.
Celem konkursu jest promowanie i kultywowanie bogatej tradycji świątecznej wśród uczniów szkół podstawowych.
Do finału zakwalifikowało się 25 szkół z których wybrano 1, 2 i 3 miejsce oraz 4 wyróżnienia.
Po raz kolejny mamy się czym pochwalić, ponieważ Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zajął 2 miejsce w tym konkursie i otrzymał nagrodę w wysokości 2000 zł, która zostanie przeznaczona na potrzeby szkoły.

   Święta to magiczny czas. Aby poczuć atmosferę zbliżających się świąt pp. Alicja Karwińska,  Ewelina Ludwikowska oraz Monika Brzozowska przygotowały warsztaty Bożonarodzeniowe, w których wzięli udział uczniowie klas VIa, VIb, VIIc. Warsztaty okazały się nie tylko świetną zabawą ale również pozwoliły odkryć zdolności plastyczne, które drzemią w uczniach.

Pierwsza atrakcja to niezwykła lekcja historii w Oddziale Państwowego Archiwum w Warszawie, mieszczącym się przy ul. Narutowicza 3 w Mławie. Zajęcia warsztatowe dla uczniów poprowadził zespół specjalistów w ramach ogólnopolskiego projektu: ,, Archiwa Rodzinne Niepodległej”. Lekcja archiwalna dotyczyła zabezpieczania i konserwacji dokumentów oraz ich przechowywania.

   6 grudnia do uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników administracji  ZPO 2 zawitał Mikołaj  i przyniósł wór łakoci ufundowanych przez Radę Rodziców, którymi poczęstował wszystkich.

    W sobotę 30 listopada na obiekcie Mławskiej Hali Sportowej zainaugurowane zostały zawody dla klas II i III mławskich szkół podstawowych. W pierwszym etapie  turnieju młodzi sportowcy zmierzyli się w pięciu konkurencjach. Wszystkie drużyny zacięcie  rywalizowały o zwycięstwo w każdej konkurencji. Dopingowali ich koleżanki i koledzy ze szkół oraz zasiadający na trybunach rodzice.

   27 listopada w Ciechanowie odbył się finał rejonu w unihokeja. Wzięli w nim udział chłopcy z klas VII-VIII. Oprócz naszej szkoły w zawodach rywalizowały: Nowe Miasto, Pniewo, Sońsk i Wieczfnia Kościelna. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis z Nowym Miastem, w drugim wygraliśmy 1:0 z Pniewem, w trzecim zremisowaliśmy 0:0 z Sońskiem i w ostatnim spotkaniu także zremisowaliśmy 1:1 z Wieczfnią.W końcowej rywalizacji zostaliśmy vice mistrzami rejonu. Brawa dla całego zespołu za walkę i wielkie zaangażowanie.
Skład: Endrzejczyk Bartłomiej, Jezierski Alan, Kuciński Adrian, Myśliwczyk Eryk, Wasiński Kacper, Olszewski Igor, Rychcik Miłosz, Wilk Stanisław, Rutyna Patryk, Rogowicz Dominik, Kapitański Filip.

  Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś miał swoje setne urodziny.
W 1902 roku Theodore „Teddy” Roosevelt, ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, wybrał się na polowanie. Postrzelono na nim młodego niedźwiadka. Prezydent postanowił uwolnić zwierzę. Stało się to inspiracją dla amerykańskiego sklepikarza, który rozpoczął produkcję pluszowych misiów o imieniu Teddy. Pluszowy Miś miał swoje święto 25 października. Biblioteka szkolna zorganizowała z tej okazji gry i zabawy dla najmłodszych.
Dzieci przeniosły się w bajkowy świat słuchając fragmentów książki A.A.Milne Kubuś Puchatek.

Joomla Template by Joomla51.com