11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   W związku z 75 Rocznicą Wyzwolenia Mławy w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który przygotowała klasa V d pod kierunkiem p. Marzeny Raszkowskiej i p. Anety Stanios przy współudziale chóru szkolnego.
Wrócono pamięcią do sytuacji historycznej ze stycznia 1945 roku. Wspominano ofiary mordu na Kalkówce – 364 osoby, wśród których były kobiety i dzieci.

  14.01.2020 r. został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Kolorowa Kraina Brzechwy i Tuwima” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Mławie. Celem konkursu była popularyzacja twórczości J. Tuwima i J. Brzechwy, pobudzanie wyobraźni i wrażliwości artystycznej oraz umiejętności plastycznych dzieci. Uroczystość uświetnił występ uczniów SP nr 6, podczas którego zaprezentowali przybyłym gościom utwory J. Tuwima i J. Brzechwy.

    20 stycznia 2020 roku odbyło się pierwsze w tym roku kalendarzowym roztańczone spotkanie z przedstawicielami Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna pt.: „Karnawał w Rio”.
Podczas niezwyklej lekcji muzyki uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zostali „przeniesieni” do Rio de Janeiro w Brazylii, gdzie podczas karnawału odbywają się liczne przemarsze samby i co roku przybywa tam niemal milion turystów z całego świata.

   12 stycznia 2020 roku odbył się 28.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Nasza placówka również włączyła się w tę akcję. Podczas występów w I Liceum Ogólnokształcącym swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci z naszego przedszkola z grup IX i X pod kierunkiem pań Mileny Krajewskiej i Urszuli Oflenda. Przedszkolaki pięknie zaśpiewały piosenkę "Zima w rytmie rock and rolla". Szkołę reprezentowała klasa IIIb pod kierunkiem pań Barbary Golian i Magdaleny Iwańskiej.

     Tegoroczna zimowa aura nam sprzyjała. W dniu 20 grudnia 2019 roku termometry wskazywały 7 °C, więc  uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zabrali się za sadzenie drzewek. Każda klas posadziła jedno drzewo i w sumie teren zespołu wzbogacił się o 21 drzew, które w przyszłości wspierać nas będą w trosce o czyste powietrze.

   Święta Bożego Narodzenia związane są z wieloma tradycjami jedna z nich są jasełka. W dniu 19 grudnia to widowisko o Bożym Narodzeniu przygotowane przez uczniów Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie wprowadziło całą społeczność placówki w nastrój świąteczny. Piękna scenografia, stroje młodych aktorów, stajenka, a przede wszystkim pięknie przedstawiona historia narodzenia Pana Jezusa zachwyciła uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek wprowadziło nas w świąteczne radowanie.

  Uczniowie klas 6a 7a 7c wraz z pp. Moniką Brzozowską i Eweliną Ludwikowską wzięli udział w konkursie polonistyczno - artystycznym. Klasa 6a zaprojektowała a następnie wykonała wyspę - miejsce spotkań głównych bohaterów z powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy". Z kolei siódmoklasiści nagrali film "Fragment Koncertu Jankiela z epopei narodowej" Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.

Joomla Template by Joomla51.com