11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

     W pierwszy dzień wiosny po raz kolejny odbyły się plenerowe warsztaty fotograficzne dla uczniów naszej szkoły - "Wólka stara i nowa". Grupa uczniów próbowała doskonalić swoje fotograficzne umiejętności pomimo niezbyt przychylnej aury. Fotografowano między innymi Kopiec Kościuszki, stary młyn, byłą komorę celną, zabytkowe budynki na terenie Wólki, oraz kolejkę wąskotorową, która to cieszyła się największym zainteresowaniem uczestników zajęć.

   Dnia 4 kwietnia w Gimnazjum Katolickim w Mławie, grupa uczniów klas szóstych uczestniczyła w spotkaniu z panią Catherine Abramczuk, która osiedliła się w Mławie po przyjeździe z Australii. Przedstawiła ona uczniom prezentację dotyczącą kultury i geografii Australii, opatrzoną pięknymi zdjęciami wspaniałych miejsc.

  

   W Szkole Podstawowej nr 4 w Mławie odbył się konkurs plastyczny „Pisanka, ach pisanka", w którym wzięło udział 27 przedszkolaków i 37 uczniów. Format prac był dowolny, a wszystkich zadziwiło jajo, które miał około metr wysokości . Do wykonania prac konkursowych dzieci użyły wielorakich materiałów. Nietypowe pisanki wykonane były z masy solnej, styropianu, masy papierowej, plasteliny, modeliny i balonów

     W 14 marca mieliśmy zaszczyt gości w naszej placówce artystów z Agencji Artystycznej MAT, którzy zapoznali nas z muzyką hiszpańską. Uczniowie już wiedzą kim jest lutnik i jak zbudowana jest gitara. Muzyczna, hiszpańska opowieść z udziałem dzieci zapoznała nas z andaluzyjskimi Cyganami,

     W dniu 21 marca br. W Szkole Podstawowej nr 4 w Mławie odbyły się niezwykłe zajęcia związane z powitaniem kalendarzowej wiosny. Dzieci z klasy I-III wykonywały z pomocą nauczycieli palmy wielkanocne oraz marzannę – „zimną pannę". Później w wiosennym korowodzie ulicami dzielnicy przeszły w wyznaczone miejsce, gdzie przy piosenkach i wznoszonym okrzykiem „Zimo odejdź! Choroby odejdźcie!" – kukłę spalono.

   

     Nadleśnictwo Dwukoły i Polski Klub Ekologiczny Koło w Mławie serdecznie zapraszają do udziału w konkursie EKOOBRAZY.Konkurs odbywa się w Międzynarodowym Roku Lasów.„ Las w obiektywie"

 

 

                     Formularz zgłoszeniowy           Regulamin

    15.03.2012 roku został przeprowadzony w naszej szkole konkurs matematyczny Kangur. Konkurs jest już tradycją szkoły. W każdym roku mamy wyróżnianych  kilku uczniów.

Ma on charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez międzynarodową komisję. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

W tym roku wzięło udział 33 uczniów z naszej szkoły.

Joomla Template by Joomla51.com